четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Вработени на гинекологија доживеале шок, сопруг на пациентка од тетовско им вперил пиштол

Вработени на гинекологија доживеале шок, сопруг на пациентка од тетовско им вперил пиштол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница’’.

На 4-ти февруари 2020, пријавениот со пиштол од вработена на Одделот на гинекологија ги побарал назад наплатените парични средства за хоспитализација за неговата сопруга, по што го напуштил местото.