четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Вработена во скопскиот Клинички центар нападната од колега

Вработена во скопскиот Клинички центар нападната од колега

На 14.06.2018 година во 14.55 часот во Полициската станица Центар, С.Џ. (33) од Скопје, вработена во Клинички центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“, пријавила дека истиот ден околу 12.00 часот во Клиничкиот центар физички била нападната од лицето П.Р., кој исто така е вработен на клиниката.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Qatar 2022