четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 191
home Хроника

Вработена во сендвичарница доживела хаос, ја ограбиле и повредиле

Вработена во сендвичарница доживела хаос, ја ограбиле и повредиле
фото илустрација

На 28.10.2021 во 01:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сендвичарница на бул.„Партизански одреди“ едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет и ѝ нанело повреда на раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус