вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Хроника

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ паднала на паркингот додека одела на работа- се здобила со тешки повреди

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ паднала на паркингот додека одела на работа- се здобила со тешки повреди

На 30.07.2020 во 10.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена Д.Д.(58) од Скопје, вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и по кажување на повредената констатирале дека таа паднала на паркингот во клиниката додека одела на своето работно место, при што ѝ биле константирани тешки телесни повреди.

За настанот е известен трудов инспектор.

Коронавирус