понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 143
home Хроника

Вработена во казино преживеала драма – крадец начекал згодна прилика па ја ограбил, но немал среќа за долго

Вработена во казино преживеала драма – крадец начекал згодна прилика па ја ограбил, но немал среќа за долго

Кумановската полиција приведе кумановец кој одзел пари од вработена во казино, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 21: 45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ј.М.(36) од Куманово поради сомнение дека околу 18:50 часот во казино на улицата „Тоде Мендол“ искористил згодна прилика и одзел пари од вработената, соопштија од СВР Куманово.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус