четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 134
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Вработена на Клиника нападната од пациент

Вработена на Клиника нападната од пациент

На 29.07.2020 во 12.20 часот во СВР Скопје, Ф.Ј.(33) од с.Брњарци, скопско, пријавила дека околу 09.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека таа била на своето работно место, била нападната од Д.Б.А.

Лицето кое ја нападноло бил пациент на Клиниката за трауматологија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус