понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 136
home Хроника

Вработен во затворот Шутка нападнат од притворено лице

Вработен во затворот Шутка нападнат од притворено лице

МВР информира дека вчера околу 12.10 часот во СВР Скопје, било пријавено дека вработен во Затвор Скопје – Шутка, физички бил нападнат од притвореното лице В.З., додека вршел претрес кај притвореното лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус