четврток, 23. март 2023. Вести денес: 63
home Хроника

Вработен во Општина Бутел претепен на паркингот пред општината

Вработен во Општина Бутел претепен на паркингот пред општината

Вчера во 15.46 часот во Полициската станица Чаир, А.Т.(51) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на ул.„Бутелска“ бил физички нападнат од А.Н. , Д. М. и уште едно лице.

Нападнатото лице е вработен во Општината и инцидентот се случил на паркингот пред неговото возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...