сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Вработен во фарбика со тешки повреди донесен во Градска болница

Вработен во фарбика со тешки повреди донесен во Градска болница

Маж се здобил со тешки телесни повреди на своето работно место во фабрика, информираат од МВР.

-Вчера во 15:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ со тешки телесни повреди бил донесен 45-годишниот А.Т. од Скопје.

Според пријавеното, тој се повредил додека работел со рачен вилушкар во фабрика каде бил вработен.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус