вторник, 12. ноември 2019. Вести денес: 75
home Хроника

Вработен на „Меѓународен аеродром Скопје“ пренесен на Клиника

Вработен на „Меѓународен аеродром Скопје“ пренесен на Клиника

Вработен на аеродромот во Скопје вчера веќер бил пренесенна Клиника поради повреда на работно место.

-Вчера во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „,Мајка Тереза’’ со повреди бил донесен Б.Б.(29) од Скопје, вработен на Меѓународен аеродром Скопје, стои во соопштение од МВР.

По преземенимерки било утврдено дека околу 23.00 часот, додека извршувал работни задачи, се здобил со тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.