среда, 22. септември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Вперил пиштол кон вработената и земал голема сума на пари: Ограбена обложувалница во Скопје

Вперил пиштол кон вработената и земал голема сума на пари: Ограбена обложувалница во Скопје

На 05.09.2018 година околу 13:00 часот во спортска обложувалница ул.„Маџари“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво.

Сторителот со закана со пиштол од вработената одзел  околу 310.000 денари од дневниот пазар.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус