сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Вперен пиштол кон докторка од Виница, била мета на закани

Вперен пиштол кон докторка од Виница, била мета на закани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Б.О.(40) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и Т.Б.(53) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ во врска со кривично дело „помагање“.

На 10.11.2019, пријавениот Б.О., откако му била укажана лекарска помош во ЈЗУ Виница, со пиштол се заканил на докторката, по што пиштолот го дал на второпријавениот, кој го сокрил во куќа во с.Јакимово.

Коронавирус