вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 77
home Хроника

Возрасна жена ограбена во цвеќара на Бит Пазар

Возрасна жена ограбена во цвеќара на Бит Пазар

На 11.01.2021 во 10.12 часот, О.А.(63) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар, во цвеќарница, едно лице одзело ташна во која имало пари и други предмети.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус