четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 173
home Хроника

Вознемирувачко видео од вчерашната сообраќајка кај Свети Николе

Вознемирувачко видео од вчерашната сообраќајка кај Свети Николе

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на патот Свети Николе кон Куманово.

На видеото објавено на „Јутјуб“ е снимен автомобил кој се движи на средината на коловозот, а на моменти и сосема вози на спротивната лента.

Погледнете го моментот кога од спротивниот правец доаѓа друг автомобил и тие се судираат на патот.

Коронавирус