среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 25
home Хроника

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Ништо не остана од автомобилот по тешката сообраќајка кај Драчево

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Ништо не остана од автомобилот по тешката сообраќајка кај Драчево
Press24

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје.

Според се уште непотврдени информации, три лица починале на лице место, а уште две им подлегнале на повредите на скопските клиники. Неофицијално меѓу загинатите има и малолетно девојче.

До несреќата дошло кога мал автомобил Рено 5 во се уште неутврдени околности директно се судрил со камион за собирање на смет.

Очевидци тврдат дека Реното се движело со поголема брзина при што изгубило контрола и директно удрило во камионот за смет. Што точно се случило ќе утврди истрагата. Голем број вештаци вечерва беа на терен и собираа докази.

Повеќе детали од МВР се очекуваат во текот на денот.

ФОТО: Пресс 24

Локални избори 2021