петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Возило на МВР удри во малолетник, детето со тешки повреди пренесено во болница

Возило на МВР удри во малолетник, детето со тешки повреди пренесено во болница

Возило сопственост на Министерството за внатрешни работи вчера удрило во малолетно лице.

Несреќата, се случила во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и  „Ангел Димовски“.

-Патничко моторно возило „опел астра“, сопственост на МВР, управувано од Б.Р., удрило во малолетник, кој се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од Министерството

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Коронавирус