понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 103
home Хроника

Возило излета од патот Куманово-Свети Николе

Возило излета од патот Куманово-Свети Николе

На регионалниот пат Куманово-Свети Николе, вчера во 11:40 часот З.К.(62) од Скопје, управувајќи патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Г.М.(57) од Скопје и по укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа Свети Николе, со возило на Итна медицинска помош, бил префрлен во Медицински центар Штип.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.

Коронавирус