петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 124
home Хроника

Возило излета кај Маврови Анови: 3 лица повредени

Возило излета кај Маврови Анови: 3 лица повредени

Три лица се повредени откако автомобилот со кој се превезувале излетал од коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

Сообраќајната несреќа се случила изутрината околу 8 часот во близина на скудрињски мост. Од сé уште непознати причини, возачот на возилото „Пасат“ со албански регистерски ознаки изгубил контрола.

Покрај возачот А.Б. (32) албански државјанин, во болниците во Дебар и Гостивар пренесени и двајца сопатници 19-годишна девојка и 34-годишен маж.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициска станица Гостивар.

Коронавирус