петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Возила опожарени во гаража во Кисела Вода

Возила опожарени во гаража во Кисела Вода

Две патнички возила се опожарени во пожар што ноќеска се случил на улицата „Димо Хаџи -Димов“ бр. 123 во скопската населба Кисела Вода.

Пожарот избувнал во гаража на зграда, а Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје интервенирала со 11 пожарникари и четири возила. Пожарот бил пријавен во 02:30 часот, а гаснењето траело до 05:40 часот.

Во пожарот е причинета материјална штета која допрва ќе се утврдува.

Парламентарни избори 2020