среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Камион се преврте кај Плетвар

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Камион се преврте кај Плетвар

Камион утринава се превртел кај Плетвар. Од МВР за Курир ја потврдија информацијата.

-На патниот правец Прилеп-Градско после Плетвар околу 08:05 часот дошло до превртување на камион. До овој момент нема пријава за повредени лица, велат од МВР за Курир.

Од полицијата посочуваат дека увидот е во тек, а сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

Коронавирус