недела, 5. декември 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Возел мотоцикл во паркот во Гази Баба и паднал, тешко повреден скопјанец

Возел мотоцикл во паркот во Гази Баба и паднал, тешко повреден скопјанец
илустрација

На 17.07.2019 околу 18:00 часот во Парк шума Гази Баба, М.Ш.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „Гилера“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола  и паднал.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот М.Ш. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус