четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Возел мопед на Водно и изгубил контрола: Скопјанец тешко повреден

Возел мопед на Водно и изгубил контрола: Скопјанец тешко повреден
илустрација

На 27.05.2019 во 18 часот на сервисната улица која води кон Водно, В.Ј.(45) од Скопје, управувајќи мопед изгубил контрола и паднал на коловозот.

Притоа, В.Ј. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус