сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 21.01.2021 во 22.50 часот на ул.„Јустинијан Први“, после крстосница со ул.„Малешевска“ во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди Q7“, управувано од А.А.(21) од Скопје и патничко возило „опел корса“, управувано од И.В.(37) од с.Морани, скопско, и двете со скопски регистарски ознаки, информира МВР:

По незгодата, И.В. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус