среда, 28. септември 2022. Вести денес: 143
home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Возач тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера се случила на крстосница од бул. „Трета Македонска ударна бригада“ и ул.„Видое Смилевски-Бато“ во Куманово.

МВР информира дека во есреќата учествувале автомобил „шкода октавија“ со кумановски регистарски ознаки, управувана од Б.К.(27) од Куманово и „сеат леон“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од Г.М.(53) од Куманово.

-Во незгодата, Г.М. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Куманово, велат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус