четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 99
home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка во битолско

Возач тешко повреден во сообраќајка во битолско

Сообраќајна несреќа била пријавена вчера во 13.55 часот на регионалниот пат Новаци-Добрушево, кај с.Горно Агларци.

Автомобил „Ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(54) од с.Новаци, излетало од коловозот.

-Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.