сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

На 26.07.2021 во 16.50 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид- Ресен, во близина на депонијата Буково, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Л.(70) од Прилеп и товарно возило „исузу“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(56) од Охрид, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.Л., констатирани во специјалната болница „Св.Еразмо“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус