вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Градско-Прилеп
илустарција

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.А.(56) од Битола и патничко возило „ланчија“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(42) од Кавадарци, информираат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Љ.П., констатирани во Општата болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Полициската станица Кавадарци.