среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила околу полноќ на патниот правец Битола – Прилеп, пред клучка „Могила“.

-М.Н.(21) од Прилеп  управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и тоа се превртело. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус