понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 165
home Хроника

Возач тешко повреден, удрил во паркирано возило

Возач тешко повреден, удрил во паркирано возило

На 03.02.2020 во 21.00 часот на ул.„Асном“ во Штип, патничко возило „фолксваген голф“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.С.(35) од Штип, удрило во паркирано возило „фолксваген пасат“, со штипски регистарски ознаки, управувано од В.А.(39) од Штип.

-Во незгодата А.С. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус