петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Возач тешко повреден откако се превртел со џип на патот Штип-Велес

Возач тешко повреден откако се превртел со џип на патот Штип-Велес

На 25.12.2018 година околу 11,00 часот на магистралниот пат Штип – Велес, пред крстосницата Мамутчево – Велес, З.А.(53) од Пробиштип управувајќи патничко моторно возило „Лада нива“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, изгубил контрола над возилото и тоа се превртело.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Општа болница Велес.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус