четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 133
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Возач тешко повреден откако излетал со автомобил во тетовско

Возач тешко повреден откако излетал со автомобил во тетовско

На 20.10.2020 во 16.10 часот било пријавено дека на патот Тетово – с.Требош, после Требошки натпатник, патничко возило „рено канго“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.С.(53) с.Џепчиште, излетало од коловозот.

-Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Тетово, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус