сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 20
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Возач тешко повреден, излетал со „БМВ“ и удрил во бетонски ѕид

Возач тешко повреден, излетал со „БМВ“ и удрил во бетонски ѕид

Возач е тешко повреден откако со автомобил излетал од пат.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера вечерта на улицата „Никола Тесла“ во Битола.

-Автомобил „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и  удрило во бетонски ѕид. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола.

Парламентарни избори 2020