сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Возач тешко повреден, излетал од пат во битолско

Возач тешко повреден, излетал од пат во битолско
фото илустарција

На 29.07.2020 во 23.50 часот се случила сообраќајна незгода на регионалниот пат Новаци-Битола, кај с.Логоварди, битолско, во која  Ј.Б.(59) од општина Новаци, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот.

Тој е пренесен во Клиничка болница Битола за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата изврши увидна екипа на СВР Битола.

Коронавирус