петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Возач со автомобил излетал од пат, хоспитализиран со тешки повреди

Возач со автомобил излетал од пат, хоспитализиран со тешки повреди

На 07.02.2021 во 23,50 часот на регионалниот пат с.Прдејци-с.Смоквица, К.А.(22) од с.Негорци, гевгелиско управувајќи патничко моторно возило “голф 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, излетал од патот.

По незгодата, К.А. бил пренесен во Општата болница- Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Гевгелија.

ЕУРО 2020

Македонија