петок, 3. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Возач на мопед тешко повреден во сообраќајна во Струга

Возач на мопед тешко повреден во сообраќајна во Струга

На 14.05.2020 во 16.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Боро Хаџиески“ и ул.„Славеј Планина“ во Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Е.И.(26) од с.Велешта, струшко, и мопед, со велешки регистарски ознаки, управуван од М.А.(58) од Струга.

-По незгодата возачот на мопедот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Парламентарни избори 2020