понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Возач на ЈСП претепан на автобуска постојка

Возач на ЈСП претепан на автобуска постојка

Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, возач во ЈСП, пријавил дека околу 18.30 часот на автобуска постојка во с.Смиљковци, скопско, додека бил на работно место, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус