понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Возач на автомобил усмртил пешак на патот Куманово Крива Паланка

Возач на автомобил усмртил пешак на патот Куманово Крива Паланка

Вчера, во 16,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка (на излез од Куманово) патничко моторно возило „тојота јарис“ со скопски регистерски таблици, управувано од Л.С.(45) од Скопје, удрило во пешакот Д.В. (73) од Куманово. На местото на настанот починал пешакот.

Извршен бил увид од страна на јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Куманово. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина на обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус