сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Возач на автобус претепал малолетник на автобуска постојка- еве ги деталите

Возач на автобус претепал малолетник на автобуска постојка- еве ги деталите

На 20.11.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје, И.А.(42) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека во 13.20 часот на автобуска постојка на бул.„Александар Македонски“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице – возач на автобус.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус