сабота, 15. август 2020. Вести денес: 76
home Хроника

Возач на автобус нападнал малолетник во Скопје

Возач на автобус нападнал малолетник во Скопје

На 28.11.2019 во 20:00 часот во СВР Скопје, Н.Г.(36) од Скопје пријавил дека во 13:15 часот на ул.„Киро Фетак“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од лицето кое го управувало автобусот со бр.41.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус