сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Хроника

Возач на „57“ физички нападнал патничка

Возач на „57“ физички нападнал патничка

Е.Ц.(40) од Скопје вчера пријавила дека била нападната од возач на автобус на ЈСП.

-Околу 08,45 часот во автобус на ЈСП со број 57 на улица „Васил Ѓоргов“, Е.Ц. се упатила кон возачот за да му каже да застане за да се симне, по што тој отворил вратата и физички ја нападнал.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.