среда, 18. мај 2022. Вести денес: 185
home Хроника

Воз удрил во два коњи на пругата Велес-Кочани

Воз удрил во два коњи на пругата Велес-Кочани

Железничка несреќа вчера попладне била пријавена во Сектор за внатрешни работи Велес, а која се случила на железничката пруга Велес-Кочани.

-Возот број 651 кој сообраќал на релација Скопје-Кочани, на 100 метри пред мостот, удрил во два коњи, сопственост на непознато лице, кои се движеле по пругата, информираат од полицијата.

Од ударот едниот коњ паднал врз патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на Ѓ.М.(52) од Велес и го оштетил возилото.

Коронавирус