вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Воз удри во трактор во скопско Кондово

Воз удри во трактор во скопско Кондово

На 20.04.2019 година во 17.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека помеѓу стојалиштето Кондово и стојалиштето Сулари, во близина на објектот на ЈП-Водовод-Скопје, на отворена пруга, патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје-Кичево, удрил во трактор кој бил оставен на пругата.

Повредени лица нема. Извршен бил увид на местото на настанот, информираат од МВР.

Коронавирус