вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Воз удри во автомобил во Велес, малолетник – возач тешко повреден

Воз удри во автомобил во Велес, малолетник – возач тешко повреден

На 24.04.2020 година околу 06.40 часот на патниот премин кој се наоѓа кај влезот на Фабриката за порцелан во Велес, товарниот воз кој сообраќа на линијата Велес – Прилеп удрил во патничко возило „фолксваген голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Џ.(16) од с.Согле, општина Чашка, информира МВР.

Возачот на возилото со тешки телесни повреди е пренесен во болницата во Велес.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус