вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 109
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Воз удри во автомобил кај Могила

Воз удри во автомобил кај Могила

На 28.05.2020 околу 17:50 часот на железничкиот премин во с.Лознани, општина Могила, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Битола удрил во патничко возило „киа клаус“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.А.(58) од Прилеп.

Од ударот била причинета само материјална штета, а повредени лица нема, по што возачот на возилото веднаш го напуштил местото.

Железничкиот сообраќај бил во прекин. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Парламентарни избори 2020