вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Воз се заби во автомобил близу Тетово, повредени две лица (ВИДЕО)

Воз се заби во автомобил близу Тетово, повредени две лица (ВИДЕО)

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил во автомобил со тетовски таблички.

Во сообраќајката се повредени Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата од селото Порој. Повредените се надвор од животна опасност.

Како што дознава ТВ 21 се очекува жителите да излезат на протест бидејќи преминот е без никаква заштита.