четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 71
home Хроника

Вооружени грабежи во две аптеки во Скопје

Вооружени грабежи во две аптеки во Скопје

На 27 март 2020 во 11:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на бул.„Партизански одреди“ непознато лице со закана со нож одзело пари од вработената Т.Д.(30) од Скопје.

Исто така вчера, во 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на бул.„Јане Сандански“, непознато лице со закана со нож одзело пари од вработената Е.П.(48) од Велес.

Се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Коронавирус