вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Вооружена престрелка во Сарај, има и повредени

Вооружена престрелка во Сарај, има и повредени

Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Буковиќ во Општина Сарај, дознава Сител.

Во престрелката учествувале неколку лица, при што најмалку едно лице со повреди од огнено оружје е префрлено во болницата „8 Септември“.

Полицијата во моментов врши увид, повеќе детали подоцна.

Коронавирус