понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 20
home Хроника

Вооружена кражба на бензинска во Скопје, го украле прометот, па почнале да пукаат

Вооружена кражба на бензинска во Скопје, го украле прометот, па почнале да пукаат

Две вооружени лица ограбиле бензинска пумпа во Скопје.

-Вчера во 23:00 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека на бензинска пумпа на ул. „Александар Урдаревски“ две лица со закана со пиштол од вработениот ја одзеле чантата со дневниот промет, а при напуштање на местото испукале еден куршум во воздух.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Коронавирус