четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Вооружен крадец украл пари од брокерско друштво од Куманово

Вооружен крадец украл пари од брокерско друштво од Куманово

Вооружен крадец денеска украл пари од брокерско друштво во Куманово.

Кумановската полиција потврди дека вооружен разбојник, денеска околу 13.30 часот, одзел одредена сума на пари од брокерско друштво, лоцирано на улицата „Иво Лола Рибар“. Случајот во полицијата го пријавил вработен.

Од СВР Куманово информираат дека се работи на расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Коронавирус