понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Хроника

Вооружен грабеж во Волково: Украдени 4 торби со чекови за пензија

Вооружен грабеж во Волково: Украдени 4 торби со чекови за пензија

Вооружен грабеж рано утрово се случил пред поштата во село Волково, објави „Република“. Инцидентот бил пријавен во 7:05 часот утрово од страна на З.Ц. (52) од Скопје, кој додека извршувал достава во поштата, бил пресретнат од две непознати лица, кои со закана со оружје му одзеле четири торби.

Во торбите, според пријавеното, се наоѓале само чекови за пензија.

 

Локални избори 2021